Už jste viděli nejdražší hodinky na světě?

Mnozí z nás denně nosí na své ruce hodinky a život bez nich si už snad ani nedokážeme představit. Existují různé druhy hodinek, někteří lidé oblibují elegantní styl, jiní zase upřednostňují sportovní typ tohoto doplňku. Tak jako se může diametrálně lišit design hodinek, jejich ceny se také pohybují v různých kategoriích. Hodinky můžeme koupit už doslova za pár korun, jinak pro ty, kteří si potrpí na kvalitu, trh nabízí široký výběr opravdu drahých a luxusních kousků, které můžeme často označit snad i jako umělecké dílo. No kdo se může pyšnit tím, že ví, jaké to je mít na sobě ty úplně nejdražší?

marie-antoinettewatchHodinky s momentálně nejvyšší cenou na světě nesou název BREGUET GRANDE COMPLICATION MARIE-ANTOINETTE a i kdybyste měli dostatek prostředků na jejich koupi, tedy přibližně 30 milionů dolarů, na ruku byste si je stejně nedali. Jsou totiž kapesní. Výroba těchto luxusních hodinek začala v roce 1782, kdy tuto precizní práci započal Abraham-Louis Breguet. Své dílo však nestihl dokončit a tento úkol připadl jeho synovi, který práci svého otce úspěšně dokončil, a to až o celých 45 let později, v roce 1827.

Výsledkem jejich společné snahy byly na tu dobu vysoce moderní a nadčasové hodinky, které měli všechny tehdy dostupné funkce. Tyto hodinky jsou obaleny zlatem a obsahují také safír. Pohled na ně vyráží dech, jejich dokonalý design a výjimečná přepracovanost upoutají snad každého člověka, který dokáže ocenit opravdovou kvalitu. Marie Antoinetta, pro kterou byly vyráběny, se tímto skvostným dílem nikdy nestihla pokochat, protože zemřela 11 let po zahájení této výroby.

A kde můžete tyto hodinky spatřit na vlastní oči? Abyste se mohli sami přesvědčit o kráse a jedinečnosti tohoto uměleckého díla, budete se muset vydat na celkem dlouhou cestu. Jsou totiž uloženy v Los Angeles, konkrétně v muzeu Mayer, kde se na ně můžete podívat a obdivovat jejich neskutečnou krásu.