Toto je nejdražší dům na světě

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo žít v opravdu velkém domě, obklopeni tím největším luxusem? Většina z nás si zřejmě nedokáže představit, jak asi může vypadat ten nejluxusnější a nejdražší dům na světě. Kde se nachází a jak vlastně vypadá?

expensive_houseV současnosti je za nejdražší soukromě vlastněný dům na světě považována rezidence indického podnikatele a miliardáře jménem Mukesh Ambani. Pan Ambani, momentálně nejbohatší Ind, se rozhodl, že své rodině dopřeje sídlo odpovídající jejímu postavení a potřebám. V Bombaji postavil 27-poschoďovou výškovou budovu, která má rozlohu téměř 4 500 metrů čtverečních. Na střeše této obrovské budovy se nachází tři heliporty, kde pan domu, rodina a hosté pohodlně přistávají se svými helikoptérami. Do domu se pak můžou odvézt jedním z devíti výtahů, které jsou jim k dispozici. Obyvatelé tohoto domu zřejmě nikdy nemusí řešit problémy s parkováním svých luxusních automobilů, protože v prostorech garáže mají na výběr až ze 168 míst, na která můžou umístit svoje čtyřkolové poklady.

Tato rozlehlá nemovitost má taky své jméno, majitel ji pojmenoval Antilia. Dům jako je tenhle samozřejmě vyžaduje náročnou údržbu. O to, aby zde vše fungovalo jak má, se stará 600 zaměstnanců. Zajímavostí je, že při navrhování domu bylo myšleno i na možnou hrozbu zemětřesení, a tak je dům připraven odolat této přírodní katastrofě až do 8 stupňů Richterovy stupnice.

A jaká je tedy cena za tuto luxusní budovu? Odhady týkající se hodnoty Antilie se poměrně hodně liší, odborníci její cenu předpokládají někde na úrovni jedné až tří miliard amerických dolarů. Cena i okázalý vzhled této nemovitosti vyvolávají mezi indickým lidem různé reakce. Jedni tvrdí, že v krajině tak chudé, jako Indie určitě je takovéto předvádění bohatství nepatřičné a neuctivé vůči většině obyvatelů, kteří bydlí ve velmi špatných podmínkách. Další lidi se domnívají, že stavba jako je Antilia je pýchou Indie a ukázkou schopností a šikovnosti místních lidí.