Pro ni – nejdražší boty na světě

Téměř každá žena ráda pečuje o svůj zevnějšek, hezky se obléká a k tomu samozřejmě patří i výběr pěkných bot. Boty často tvoří značnou část našeho šatníku a mnoho žen je do jejich koupi ochotno investovat nemalé částky. Pokud si někdy při pohledu na svou sbírku bot vyčítáte, kolik peněz jste za ně utratili a co všechno by se místo nich dalo koupit, vězte, že to s vámi nebude až tak zlé. Představte si, že hodnota nejdražších bot na světě dosahuje neskutečné výše až 3 milionů amerických dolarů!

A jak takovýto klenot vlastně vypadá? Nejdražší boty na světě jsou replikou červených kouzelných bot použitých v notoricky známém filmu Čaroděj ze země Oz. Na svých nohách je zde nosila Dorotka, která v nich hledala čaroděje ze země Oz. Byly vyrobeny právě na počest tohoto filmu, konkrétně na padesáté výročí jeho vzniku, v roce 1989. I když v knize, podle které byl tento kultovní snímek natočen, měla Dorotka boty stříbrné, tvůrci filmu se rozhodli, že pro diváka bude mnohem atraktivnější a zajímavější právě červená barva. A nemýlili se. Mezi fanoušky filmu se stali opravdu kultovními a získali si jejich srdce na dlouhé desítky let.

ruby_shoesVšichni, kteří Čaroděje ze země Oz někdy viděli, si na ně určitě vždy při zmínce o tomto kinematografickém skvostu vzpomenou. Jsou tvořeny z více než 4 500 rubínů a 50 karátů diamantů a pohled na ně opravdu vyráží dech. Také jejich výroba nebyla samozřejmě jednoduchá a trvalo něco přes dva měsíce, než tyto boty díky těžké, složité a odborné práci konečně dospěli do své finální podoby, která však bezpochyby stojí za to.

Harry Winston Ruby Slippers, jak zní celý název těchto bot, můžeme s klidným svědomím označit za opravdu výjimečné umělecké dílo, jehož hodnota nespočívá jenom ve spojení drahých použitých materiálů, ale také ve skvělém a dynamickém provedení.