Největší jackpot v loterii na světě

Snad každý z nás si někdy v životě představoval, že se na něj usměje štěstí a vyhraje jackpot v nějaké loterii. Víme, jak by vypadal náš nový dům, naše nové auto, vysněná cesta kolem světa a třeba i soukromé letadlo. Pokud se někomu opravdu poštěstí a v loterii vyhraje, většinou se z takové sumy dá zařídit příjemný a pohodlný život. No co by se dalo koupit za ten úplně největší jackpot v historii?

Příležitost vsadit si a vyhrát historicky nejvyšší sumu v loterii měli teprve nedávno obyvatelé Spojených států amerických. powerballVe hře Powerball se 13.1.2016 hrálo o neuvěřitelných 1 586 400 000 amerických dolarů. Powerball v posledních slosováních vyvolal v USA doslova davové šílenství a díky tomu, že lidé kupovali tikety po desítkách a stovkách kusů, jackpot v něm narůstal obrovským tempem. Nikdo si nechtěl nechat ujít příležitost, kdy se ze sázejícího za pouhý jeden dolar mohl přes noc stát miliardář. Dne 13 ledna pak jackpot dosáhl hodnoty více než miliardy a půl dolarů. Tato suma je pro běžného člověka téměř nepředstavitelná. I po zdanění výherci zůstane tolik peněz, kolik nedokáže utratit snad ani za deset životů.

Ve zmiňovaném slosování tedy padl rekordní jackpot, který nemá v historii obdobu, a o tuto neuvěřitelnou výhru si podělili 3 šťastní výherci, kteří svůj tiket podali na Floridě, v Tennessee a ve městě Chino Hills v Kalifornii. Jackpot padl až po 19 kolech, ve kterých se hlavní výhru nikomu nepodařilo získat. Dá se předpokládat, že i po rozdělení výhry budou výherci se svým podílem více než spokojeni a bylo by zajímavé sledovat, jak naloží s takovým obrovským obnosem peněz. Z dostupných informací o výhercích vysokých částek v loterii se totiž často dozvídáme, že tito lidé tíhu nové životní situace neunesou, s výhrou zacházejí nezodpovědně a mnohým z nich po letech z výhry nezůstane téměř vůbec nic.