Největší diamanty na světě

Diamanty patří mezi vzácné komodity, které se ve světě netěží ve velkém. Pro většinu lidí jsou symbolem luxusu a vlastnictví diamantu i té nejmenší velikosti patří mezi nesplněné sny mnoha žen. Jak ale vypadají ty úplně největší diamanty na světě?

  • Pátým největším diamantem na světě je Incomparable diamond, který má 890 karátů. V roce 1989 ho objevila malá holčička v Kongu, která ho odevzdala svému strýci. Ten ho pak prodal obchodníkům s diamanty. Odborníkům se z něj podařilo vytvořit úžasný žluto-hnědý diamant neobvyklého trojúhelníkového tvaru.
  • Čtvrté místo na světě patří diamantu se jménem Star of Sierra Leone, který má 969 karátů. Tento kámen byl objeven v roce 1979 a v tom samém roce byl i prodán slavnému americkému klenotníkovi Harrymu Winstonovi. Diamant byl rozřezán a vytvořilo se z něj 17 menších diamantů.
  • Třetí největší diamant v historii nese jméno Excelsior Diamond a má 995.20 karátů. Byl nalezen v roce 1893 v Jižní Africe a byl taky rozřezán na mnoho menších kousků. Největší kámen, který z něj byl vyřezán, měl pouze 69.68 karátů. Říká se však, že z něj mohly být vytvořeny i mnohem větší a hodnotnější klenoty.
  • Stříbrná medaile připadá na diamant se jménem Cullinan Diamond, který má 3106.75 karátů. Je to zřejmě nejslavnější diamant na světě a byl objeven v Jižní Africe v roce 1905. Dostal jméno po majiteli dolu, ve kterém byl nalezen. Jako dárek ho dostal Král Spojeného Království Edward VII. Bylo z něj vytvořeno 9 kamenů, mezi nimi i poměrně známý Star of Africa. Jeho hodnota se odhaduje na 2 miliardy amerických dolarů.
  • Vítězem této kategorie je diamant jménem Sergio, který má 3167 karátů. Tento černý kámen byl objeven v Jižní Americe, konkrétně v Brazílii, v roce 1893. Černé diamanty jako tento jsou hodně vzácné a vědci z celého světa se pořád dohadují, jaký je vlastně jejich původ.