Nejexkluzivnější auta na světě

Svět motorů se na planetě Zemi zvětšuje každým dnem. Objevují se nová a nová exkluzivní auta. Zatímco některé vozy upadají v nemilost recenzentů a paměti milovníků vůně benzínu, jiná vozidla jsou opravdu na špičce jak cenově, tak i svojí reputací. Není jednoduché vypíchnout jen náhodně vybrané špičkové modely nejlepších automobilek a nadšenců do absolutní špičky motorismu. Absolutní pocit jedinečnosti je něco, co se v případě exkluzivních aut dá pořídit za peníze.

Exkluzivní auta a hazard patří k sobě

Exkuzivní auta na sobě mají také exkluzivní cenové etikety. Ne každý si může takové auto dovolit. Jedná se především o celebrity, veleúspěšné podnikatele, špičkové sportovce a hráče pokeru. Největší hustota milionových aut na jeden akr se dá najít na parkovištích kasin, a to platí po celém světě. Zatímco většina milovníků hazardu si asi nemůže dovolit cestovat do luxusních kasin v Monaku a raději si stáhne iphone Kasino, existují profesionální hráči pokeru, kteří navštěvují pokerové turnaje po celém světě. Není důvod, proč tak nedělat. Vstupní poplatky jsou tak vysoké, že exkluzivní auta jsou mnohdy jen stylovým doplňkem. Není divu, luxusní vozy jsou součástí jejich životního stylu a rozmarem bohatých. Kde takové auto najít?

Obecné doporučení zní: je třeba hledat vozy vyráběné v malých sériích. V tomto případě je méně lépe než více. Dnešní trh nabízí exkluzivní značky aut jako Pagani Zonda, Koenigsegg, Maybach a tak dále. Nicméně i modely více zaběhnutých značek jako Ferrari mají co nabídnout, pokud se jedná o exkluzivitu. Ferrari GTO se šasí 3851GT bylo v roce 2014 prodáno za téměř 40 milionů dolarů, což je nejdražší auto na světě.

Pokud se na světě vyrobí 30 kusů, je to rarita. Když se jich vyrobí 5, lze hovořit o něčem nedosažitelném. Není ale třeba zoufat, i ty nejlepší vozy na světě se dají koupit. Kdo nehraje, nevyhraje.