Nejdražší prsten na světě

Ženy ale stejně tak i mnoho mužů si kromě hezkého oblečení potrpí na doplňky, ke kterým bez pochyb patří prsteny. Prsten dnes můžeme koupit už za pár korun, však pro náročné zákazníky, kteří hledají něco opravdu speciálního, se ceny můžou vyšplhat až do neuvěřitelných výšin. Zajímá vás, kolik tak může stát ten úplně nejdražší prsten na světě?

Nejluxusnějším a nejdražším kouskem, který je v současnosti vyroben, je jednoznačně Graff Pink. Tento výjimečný 24,78 karátový diamant růžové barvy bývá často označován za jeden z nejskvostnějších a nejvzácnějších diamantů, jaké kdy byly objeveny. V roku 2010 byl tento diamant, vsazený do prstenu, prodán v ženevské aukční síni Sotheby’s za neuvěřitelných 46 milionů amerických dolarů. Tímto se stal v té době nejdražším šperkem, který byl od počátku věků v aukci prodán.

Diamant vsazený do prstenu je Americkým gemologickým institutem zařazen mezi dvě procenta nejlepších a nejkvalitnějších diamantů na světě. Tento diamant byt v padesátých letech 20. století prodán klenotníkem Harry Winstonem, který byl známý mezi americkými celebritami. Koupil ho soukromý sběratel, který ho měl ve svém vlastnictví poměrně dlouhou dobu, až do roku 2010. Jak už bylo výše zmíněno, v tomto roce byl pak prsten i s diamantem prodán v aukci. Před touto aukcí byla cena odhadována někde mezi 27 až 38 miliony dolarů, však cena se překvapivě vyšplhala až k 46 milionům. Koupil ho obchodník s diamanty, pan Laurence Graff, který diamant pojmenoval po sobě, Graff Pink.

V žebříčku nejdražších prstenů světa můžeme najít množství zásnubních prstenů různých celebrit, jako třeba Jennifer Lopez, Kate Middleton či manželky Donalda Trumpa Melanie Trump. Jejich ceny se pohybují v mnohamilionových hodnotách a všechno jsou to opravdu úchvatné a elegantní kousky, ale Graff Pink pořád zůstává tím nejluxusnějším, nejunikátnějším a nejdražším, co trh s klenoty v dnešní době nabízí a nic nenaznačuje tomu, že by toto prvenství v nejbližší době plánoval někdo překonat.